نام شهید سعید الله عابدینی
نام پدر قربانعلی
تاریخ تولد 1347/9/21
محل تولد آذربایجان شرقی
تحصیلات مقدمات حوزه
وضعیت تأهل مجرد
تاریخ شهادت 1365/10/25
عملیات کربلای 5
نحوه شهادت اصابت ترکش
محل شهادت شلمچه
محل دفن گلزار شهدا احمدآباد (از توابع نظرآباد)

شهید سعید الله عابدینی در زمستان 1341 در یکی از روستاهای محروم آذربایجان شرقی و در یک خانواده مستضعف به دنیا آمد. دوران ابتدایی را در همان محل زادگاهش گذرانید تا اینکه اواخر دوران ابتدایی مصادف با ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی همراه خانواده به روستای احمد آباد کاشانی از توابع ساوجبلاغ نقل مکان کردند.

وی علاوه برتحصیل در دوره راهنمائی اشتغال به کار نیز داشت. بعد از پایان دوره راهنمایی با راهنمایی دبیران خود و تشویق خانواده اش وارد حوزه علمیه امام صادق هشتگرد شد.

وی در کلیه راهپیمائی ها شرکت کرده و عضو فعال بسیج بود او همچنین از برگزار کنندگان دعاهای کمیل و توسل بود. در نیمه های شب با خدای خود خلوت می کرد. همواره به مزار شهدای محل رفته و با خاموشان آن دیار گفتگو می کردند. ایشان هنگام اعزام به جبهه بقدری مصمم بودند که اصرار برخی از اعضای خانواده برای انصراف وی تاثیری درعزمش نداشت. این شهید عزیزمؤذن مسجد روستا و همنشین محرومان و دوستدار انقلاب بود. و سرانجام در عملیات کربلای 5 توفیق شهادت یافت و مصداق آیه شریفه « و لا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون» شد. روحش شاد

اگر اطلاعات و تصاویر بیشتری از این شهید دارید می توانید از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید.