نام شهید سید مهدی اعتصامی
نام پدر سيد علي محمد
تاریخ تولد 1348/8/16
محل تولد کرج
تحصیلات مقدمات حوزه
وضعیت تأهل مجرد
تاریخ شهادت 1365/2/12
نحوه شهادت اصابت ترکش
محل شهادت فکه
محل دفن امامزاده محمد کرج

شهید سید مهدی اعتصامی درسال 1348 در خانواده ای مذهبی و متدین دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدائی را در مدرسه قلم كه در آن زمان ازمذهبی ترین مدارس كرج بود آغاز كرد. وی ازحافظه و استعداد خاصی برخوردار بود بطوری كه زبانزد خاص وعام بود. دوره دبستان را با نمرات عالی به پایان رساند و پا به مدرسه راهنمائی گذاشت و درمدرسه خرداد ادامه تحصیل داد.

ایشان در دوره راهنمائی از جمله بهترین و مستعد ترین شاگردان مدرسه بود همزمان با تحصیل به بسیج محل‌‌ رفته واوقات فراغت خود را در بین عزیزانی كه جمع زیادی ازآنان شهید شدند سپری‌‌ می‌كرد. وی با شنیدن خبر شهادت هرکدام از دوستانش برنامه نوحه سرائی و دعا درمنازل این شهدا برگزار میکرد.

پس از اتمام دوره راهنمائی راهی دبیرستان شد و درمدرسه شهدای انقلاب اسلامی ادامه تحصیل داد. پس ازگذشت چند ماه از سال تحصیلی به جبهه اعزام گردید وی این اعزام را چنین توصیف‌‌ می‌كند‌‌ : گوئی دربالای آسمانها پرواز میكنم.

او در جبهه مسئول تبلیغات گروهان می‌شود و كسانی كه با او برخورد میکردند به اوعشق‌‌ می ‌ورزیدند. وی در زمان مرخصی‌‌ مسئول كتابخانه بوده و در تبلیغات بسیج فعالیت داشت و در زمینه تشكیل گروههای سرود فعالیت چشمگیری از خود به نمایش میگذاشت.

این شهید عزیز چندین بار به جبهه ها اعزام شد و بعد ازمدتی بخاطر علاقه فراوانش به راه انبیا واولیا وارد حوزه علمیه شد. هنوز چند ماهی ازحضورش درحوزه علمیه نگذشته بود كه دوباره به جبهه اعزام و به فیض شهادت نائل آمد و پیكر پاكش پس از چند روز كه زیر آفتاب داغ فكه تفتیده شده بود به دست خانواده اش رسید. روحش شاد

اگر اطلاعات و تصاویر بیشتری از این شهید دارید می توانید از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید.