نام شهید نادر سعادتمند
نام پدر عبدالحسین
تاریخ تولد 1339/9/9
محل تولد کرج
وضعیت تأهل متأهل
تعداد فرزندان 3 فرزند
تاریخ شهادت 1366/1/27
عملیات نصر
نحوه شهادت اصابت گلوله
محل شهادت سردشت
محل دفن بهشت زهرا (س)

شهید نادر سعادتمند فرزند عبدالحسین در9 آذر 1339 درخانواده ای مؤمن ومتدین در تهران چشم به جهان گشود. وی در سال 55 زمانی که محصل دبیرستان هدف بود، به دنبال آشنائی با چند طلبه فاضل و مبارز قمی، مسؤلیت پخش اعلامیه های حضرت امام را عهده دار شد. با آگاهی مسؤلین مدرسه از فعالیت های سیاسی او، وی مجبور شد برای ادامه تحصیل به هنرستان برود که در آنجا نیز تحت تعقیب ساواک قرار گرفت.

شهید سعادتمند به جهت علاقه وافر به کسب علوم دینی در سال 1355به شهر قم آمد و به فراگیری علوم و معارف اسلامی پرداخت. وی همراه با تحصیل فعالیت های سیاسی خود را هم ادامه داد.

این شهید عزیز پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به تهران بازگشت و عضو بسیج شد و پس از مدتی کوتاه به عنوان مسئول پایگاه مسجد انتخاب شد. وی و دیگر دوستانش مقر مهم منافقین را به نام انجمن چهار خرداد شناسائی و تسخیر کردند و 27 نفر از آنان را دستگیر کردند. او در سال 1358 به عضویت سپاه پاسداران درآمد و پس از مدتی به عنوان مسئول سپاه طالش منصوب گردید.

شهید باشروع جنگ تحمیلی در واحد اعزام مبلغ تبلیغات اسلامی قم ثبت نام نموده و بارها به جبهه ها رفت. و سرانجام در 27 فروردین سال 1366 در عملیات نصر 1 به درجه رفیع شهادت رسید. روحش شاد

اگر اطلاعات و تصاویر بیشتری از این شهید دارید می توانید از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید.